التعلیقات علی العروة الوثقی (فاضل لنکرانی)

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افالتعلیقات علی العروة الوثقی شرحی بر عروة الوثقی نوشته آیة الله العظمی سید محمد کاظم الطباطبائی یزدی تالیف جناب آیة الله العظمی شیخ محمد فاضل لنکرانی است.


مؤلف

[ویرایش]

جناب آیة الله العظمی شیخ محمد فاضل لنکرانی دام ظله کتاب عروة الوثقی نوشته آیة الله العظمی سید محمد کاظم الطباطبائی یزدی (۱۳۳۷- ۱۲۴۷) کتابی ارزشمند است، که شهرت بسیاری در عالم فقه اسلامی یافته، و مورد عنایت ویژه فقه امامی قرار گرفته است، چنانچه جمع بسیاری از علمای بزرگ طایفه از ابتدای ظهور این کتاب تا کنون تعلیقات خود را بر آن نوشته‌اند.

تاریخ تالیف

[ویرایش]

مؤلف چنین می‌گوید: شروع در آن از ابتدای کتاب اجاره در سال ۱۳۸۵ قمری بود، اما پس از مدتی به دلایلی از تعلیق بر تمام کتاب عروه صرف نظر کردم، و شاید این مدت حدود چند سال طول کشید، تا اینکه برخی از فضلا به من اصرار نمودند که آن را تمام کن من نیز به خواسته آنان پاسخ مثبت داده و سعی در تکمیل آن از ابتدای کتاب نمودم.

چاپ کتاب

[ویرایش]

این کتاب پس از مدتی سه دوره چاپ گردید اما خالی از متن تا این که به فضل خداوند گروهی از علما و فضلای مرکز فقه ائمة اطهار علیهم‌السّلام، این کتاب را مورد دقت و مراجعه قرار دادند تا بدین شکل زیبا متن و تعلیق در کنار هم بیایند و جان دوست داران علم و بحث و درس بدان رو بیاورد.

پانویس

[ویرایش]منبع

[ویرایش]

نرم افزار تحریر الوسیله، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور).


رده‌های این صفحه : کتاب شناسی
جعبه ابزار