ده عنوانی که به تازگی ثبت شده اند :

ابواسید مالک بن ربیعه ساعدی[ویرایش]

[ادامه]
ابواُسَید مالک بن ربیعه ساعدی، صحابی بدری پیامبر اسلام که در فتح مکه پرچمدار بنی‌ساعده بود. او آخرین بازمانده جنگ بدر بود که به سال ۴۰ هجری قمری درگذشت.

 


لیلی غفاری[ویرایش]

[ادامه]
لیلی غفاری، از زنان صحابی بود که در جنگ‌ها شرکت می‌کرد و به درمان مجروحان می‌پرداخت. او در جنگ جمل همراه سپاه علی بن ابی‌طالب بود. وی سرانجام در سال ۴۰ هجری قمری درگذشت.

 


قعقاع بن عمرو تمیمی[ویرایش]

[ادامه]
قعقاع بن عمرو تمیمی، از شجاعان عرب و تابعی و از اصحاب امام علی (علیه‌السّلام) بود. او در بیشتر جنگ‌های دوره خلفای نخستین مانند نبرد یرموک و قادسیه شرکت کرد و در جنگ جمل همراه علی بن ابی‌طالب بود. وی سرانجام به سال ۴۰ هجری قمری در کوفه درگذشت.

 


عمرو بن بکر تمیمی[ویرایش]

[ادامه]
عمرو بن بکر تمیمی، یکی از خوارج ثلاثه بود که بر قتل علی، معاویه و عمروعاص هم‌پیمان شدند. عمرو بن بکر کشتن عمروعاص را بر عهده‌دار گردید، اما به جای او خارجة بن حذافه را کشت. او در سال ۴۰ هجری قمری به دست عمرو بن عاص کشته شد.

 


عاتکه بنت زید عدوی قرشی[ویرایش]

[ادامه]
عاتکه بنت زید عدوی قرشی، از زنان صحابی و شاعر بود که همسران متعددی اختیار نمود. وی در اواخر عمر بیوه ماند و سرانجام به سال ۴۰ هجری قمری درگذشت.

 


شرحبیل بن سمط کندی[ویرایش]

[ادامه]
شرحبیل بن سمط کندی، از فرماندهان جنگ‌های دوره خلفای نخستین بود و در نبرد قادسیه حضور داشت. او به مدت ۲۰ سال حاکم حمص بود و در صفین همراه معاویه بود. شرحبیل سرانجام به سال ۴۰ هجری قمری درگذشت.

 


احترام انبیاء (قرآن)[ویرایش]

[ادامه]
قرآن کریم بر لزوم احترام و تکریم انبیای الهی و ارج نهادن بر کوشش‌های آنان تاکید می کند. در این مقاله آیات مرتبط با احترام انبیاء علیهم‌السلامئ معرفی می‌شوند.

 


هلال بن علفه تیمی[ویرایش]

[ادامه]
هلال بن علفه تیمی، فردی از قبیله بنی‌رباب بود که در جنگ قادسیه حضور داشت. او پس از جنگ نهروان بر علی بن ابی‌طالب خروج کرد. هلال بن علفه، سرانجام به سال ۳۸ هجری قمری توسط معقل بن قیس ریاحی کشته شد.

 


عبدالله بن وهب (ابهام‌زدایی)[ویرایش]

[ادامه]
عبدالله بن وهب، ممکن است اسم برای اشخاص ذیل باشد:

عبدالله بن وهب عبدی، از مردان قبیله بنی‌عبد و از جمله یاران عمر بن سعد در واقعه کربلا
عبدالله بن وهب راسبی ازدی، از رهبران خوارج و کشته شده در نهروان


رده‌های این صفحه : ابهام‌زدایی

 


عبدالله بن وهب عبدی[ویرایش]

[ادامه]
عبدالله بن وهب از مردان قبیله بنی‌عبد و از جمله یاران عمر بن سعد در واقعه کربلا بود.

 


جعبه ابزار