ده عنوانی که به تازگی ثبت شده اند :

قوم تاجیک[ویرایش]

[ادامه]
تاجیک، نام قومی مسلمان و فارسی زبان، از اقوام آریایی هستند. تاجیکان از کهن‌ترین ساکنان بومی آسیای مرکزی و افغانستان بوده‌اند و امروزه افزون بر این مناطق، در ایران، پاکستان، شمال هندوستان و ‌در ناحیۀ ‌سین‌کیانگ چین نیز ‌به ‌سر ‌می‌بـرند.

 


عملیاتی‌نمودن الگوی اسلامی مصرف[ویرایش]

[ادامه]
نخست، مؤلفه‌های اصلی مصرف در بستر فرهنگ جامعه شکل می‌گیرد؛ دوم آنکه، الگوی مصرف جامعه ما با الگوی مصرف از دیدگاه اسلامی فاصله دارد و در این مقاله به راهکارهای عملیاتی‌نمودن سبک زندگی اسلامی در موضوع الگوی مصرف می‌پردازیم.

 


رابطه هویت و سبک زندگی[ویرایش]

[ادامه]
مقاله قصد آن دارد تا بر مبنای روشی کیفی و توصیفی و با الهام از آموزه‌های اسلام و مکتب تشیع، سبک ایده‌آل زندگی اسلامی را ارائه داده و رابطه بین هویت اسلامی و سبک زندگی اسلامی را بیان کند.

 


کتابخانه مسجد اعظم[ویرایش]

[ادامه]
کتابخانه مسجد اعظم یکی از بزرگترین‌ترین کتابخانه‌های شهر قم، و از آثار آیت‌الله بروجردی است که در قسمت غربی مسجد اعظم قم قرار دارد و دارای یک مخزن بسیار بزرگ و مجهز به قفسه‌بندی‌های آهنی اساسی و مرتب و دو سالن بزرگ مطالعه است.

 


مدرسه علمیه کرمانشاه[ویرایش]

[ادامه]
مدرسه آیت‌الله بروجردی در کرمانشاه به همت و دستور آیت‌الله بروجردی، در سال ۱۳۳۵ ه.ش تاسیس شد، که این مدرسه در زمینی به مساحت دو هزار و پانصد متر و در دو طبقه بنا شد و دارای ۶۰ اتاق و همچنین کتابخانه می‌باشد.

 


مسجد اعظم قم[ویرایش]

[ادامه]
مسجد اعظم قم هم‌چنین معروف به مسجد آیت‌الله بروجردی مسجد بزرگی و یکی از آثار بزرگ آیت‌الله العظمی آقای بروجردی در جوار حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله‌علیها) است که به سعی و اهتمام آیت‌الله سید حسین طباطبایی بروجردی ساخته شد.

 


جایگاه اهل‌بیت در سبک زندگی اسلامی[ویرایش]

[ادامه]
موضوع مقاله حاضر بررسی جایگاه اهل‌بیت پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) در سبک زندگی اسلامی است که می‌کوشد به‌صورت کتابخانه‌ای و باروش توصیفی - تحلیلی به این پرسش پاسخ بدهد که شیعه چگونه می‌تواند درسبک زندگی خویش از اهل‌بیت پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) بهره بجوید.

 


جعبه‌ابزار