ظلم بودن تحریف (قرآن)

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افیکی از کارهای ناپسند که صورت گرفته تحریف اوامر خداوند بوده که این امر یک کار ظالمانه می باشد.


ظلم کلام خداوند

[ویرایش]

کسانیکه اوامر خداوند را تحریف کرده اند در واقع یک کار ظالمانه انجام داده اند همانطور که در قرآن هم خداوند می فرماید:
واذ قلنا ادخلوا هـذه القریة... وقولوا حطة... • فبدل الذین ظـلموا قولا غیر الذی قیل لهم فانزلنا علی الذین ظـلموا رجزا من السماء بما کانوا یفسقون.و (به خاطر بیاورید) زمانی را که گفتیم: «در این شهر (= بیت المقدس‌ ) وارد شوید! و از نعمتهای فراوان آن، هر چه می‌خواهید بخورید! و از در (معبد بیت المقدس) با خضوع و خشوع وارد گردید! و بگویید: «خداوندا! گناهان ما را بریز!» تا خطاهای شما را ببخشیم؛ و به نیکوکاران پاداش بیشتری خواهیم داد.» •اما افراد ستمگر ، این سخن را که به آنها گفته شده بود، تغییر دادند؛ (و به جای آن، جمله استهزاآمیزی گفتند؛) لذا بر ستمگران، در برابر این نافرمانی، عذابی از آسمان فرستادیم. .

← لجاجت شديد بنى اسرائيل


در اينجا به فراز ديگرى از زندگى بنی اسرائیل برخورد مى‌كنيم كه مربوط به ورودشان در سرزمين مقدس است.
آیه نخست، مى‌گويد: «به خاطر بياوريد زمانى را كه به آنها گفتيم: داخل اين قريه (يعنى سرزمين قدس) شويد» «وَ إِذْ قُلْنَا ادْخُلُوا هذِهِ الْقَرْيَةَ».
واذ قیل لهم اسکنوا هـذه القریة... وقولوا حطة... • فبدل الذین ظـلموا منهم قولا غیر الذی قیل لهم فارسلنا علیهم رجزا من السمآء بما کانوا یظـلمون.و (به خاطر بیاورید) هنگامی را که به آنها گفته شد: «در این شهر (= بیت المقدّس) ساکن شوید، و از هر جا (و به هر کیفیت) بخواهید، از آن بخورید (و بهره گیرید)! و بگویید: خداوندا! گناهان ما را بریز! و از درِ (بیت المقدس) با تواضع وارد شوید! که اگر چنین کنید، گناهان شما را می‌بخشم؛ و نیکوکاران را پاداش بیشتر خواهیم داد.» •اما ستمگران آنها، این سخن (و آن فرمانها) را، بغیر آنچه به آنها گفته شده بود، تغییر دادند؛ از این‌رو بخاطر ستمی که روا میداشتند، بلایی از آسمان بر آنها فرستادیم (و مجازاتشان کردیم). .ولى با اين كه: درهاى رحمت به روى آنها گشوده بود، و اگر از فرصت استفاده مى‌كردند مى‌توانستند، گذشته و آينده خود را اصلاح كنند، اما ستمكاران بنى‌اسرائيل نه تنها استفاده نكردند، كه «فرمان پروردگار را بر خلاف آنچه به آنها گفته شده بود عمل كردند» «فَبَدَّلَ الَّذينَ ظَلَمُوا مِنْهُمْ قَوْلًا غَيْرَ الَّذي قيلَ لَهُمْ».«سرانجام به خاطر اين نافرمانى، طغيان و ظلم و ستم بر خويشتن و بر ديگران عذابی از آسمان بر آنها نازل كرديم» «فَأَرْسَلْنا عَلَيْهِمْ رِجْزاً مِنَ السَّماءِ بِما كانُوا يَظْلِمُونَ».

پانویس

[ویرایش]
 
۱. بقره/سوره۲، آیه۵۸.    
۲. بقره/سوره۲، آیه۵۹.    
۳. تفسیر نمونه،آقای مکارم، ج۱، ص۳۲۰.    
۴. اعراف/سوره۷، آیه۱۶۱.    
۵. اعراف/سوره۷، آیه۱۶۲.    
۶. تفسیر نمونه،آقای مکارم، ج۶، ص۴۸۹.    


منبع

[ویرایش]
فرهنگ قرآن، مرکز فرهنگ و معارف قرآن، برگرفته از مقاله «ظلم بودن تحریف»    رده‌های این صفحه : تحریف | موضوعات قرآنی
جعبه ابزار